Pasování prvňáčků na čtenáře

02.06.2015 14:29

Každoročně probíhá v knihovně slavnostní pasování prvňáčků na malé čtenáře. Také letos si obě první třídy pod vedením svých učitelek – Mgr. Evy Müllerové a Mgr. Ludmily Svobodové - připravily krátký program, ve kterém ukázaly, co se během roku naučily. Pozvaným rodičům, paní ředitelce Mgr. Ludmile Langové a zástupcům městyse panu starostovi a paní místostarostce děti recitovaly a zpívaly, předvedly znalost abecedy a také své čtenářské dovednosti.

Následovalo slavnostní pasování na čtenáře okříšské knihovny, kterého se ujal pan starosta Zdeněk Ryšavý. Děti dostaly svůj první průkaz do knihovny a jako dárek si odnesly knížku. Pevně věřím, že děti budou rádi využívat možností, které jim knihovna nabízí a že knihovna pro ně bude místem odpočinku, zábavy i zdrojem informací.

Odkaz na fotogalerii najdete zde - Pasování prvňáčků na čtenáře 2015